24 listopad 2020

Zjechał na przeciwny pas ruchu. Przyczyną było zmęczenie

fot. KMP Zamość
52-latek kierując samochodem osobowym nagle zjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzył się z ciężarówką. Na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Przyczyną utraty panowania nad samochodem prawdopodobnie było zmęczenie. Apelujemy o ostrożność na drodze.
REKLAMA

Dzisiaj rano na drodze krajowej numer 74 w Bodaczowie doszło do groźnie wyglądającego czołowego zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Pracujący na miejscu kolizji policjanci z ruchu drogowego zamojskiej komendy ustalili, że kierujący samochodem marki Mitsubishi jechał od strony Zamościa w kierunku Szczebrzeszyna. Nagle stracił panowanie nad samochodem i zjechał na przeciwny pas ruchu, po którym w tym czasie poruszał się samochód ciężarowy marki Scania. 38-letni kierujący ciężarówką widząc to próbował zjechać na pobocze, jednak nie zdołał uniknąć zderzenia.

Siedzący za kierownicą osobówki, 52-letni mieszkaniec Zwierzyńca, po zderzeniu potrzebował pomocy medycznej. Załoga karetki pogotowia udzieliła mu jej na miejscu kolizji. Na szczęście ze zdarzenia wyszedł jedynie z niegroźnymi ranami i otarciami naskórka.

Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym 52-latek otrzymał mandat karny.

Prawdopodobnie przyczyną utraty panowania nad pojazdem przez kierującego osobówką było zmęczenie. Apelujemy o ostrożność na drodze. Kierując pojazdem zawsze należy być czujnym i reagować na sygnały wysyłane przez nasz organizm. Jeśli czujemy się zmęczeni lub znużeni jazdą należy zatrzymać się w bezpiecznym miejscu, wysiąść z auta i chwilę pooddychać świeżym powietrzem. Pomoże nam to dotlenić organizm i bezpiecznie dojechać do celu podróży.

starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
lubelskie
44881
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zamościu